Az alapoktól tanítjuk a kerámia technikákat. Az általános tanfolyamokhoz, táborokhoz különleges kézügyesség nem kell, az ott megismert technikák bárki számára elsajátíthatók.
Haladó kurzusainkat azoknak ajánljuk, akik elvégezték az alapozó kurzust, vagy megfelelő előképzettségük van a kerámia készítésben.
NE MARADJON LE csoportoknak szóló tematikus programjainkról, ahol az elmélet és gyakorlat szinte összeolvad. További információ ITT.
Amit egész évben kínálunk:
Hobby kerámiafoglalkozás – 5 éves kortól
Az egyéni fantáziára épülő foglalkozás, mely során megtanítjuk a kerámia formázás alaptechnikáit. Bármikor be lehet kapcsolódni az alkalmanként két órás foglalkozásba. Lehetőséget kínálunk egyéni- és csoportfoglalkozásokra.
Csoportfoglalkozás díja (minimum 5 fő) alkalmanként: 2500 Ft/fő/óra
Egyéni foglalkozás díja alkalmanként: 2000 Ft/fő/óra
Alapozó tanfolyam – 6 éves kortól
Azoknak ajánljuk, akik megszerették az agyaggal való foglalkozást, és szeretnék megismerni, elsajátítani a kerámiakészítés különféle technikáit.
Csoportfoglalkozás díja (minimum 5 fő) alkalmanként: 2500 Ft/fő/óra
Egyéni foglalkozás díja alkalmanként: 2500 Ft/fő/óra
Használati tárgy készítő:
A foglalkozásokon mindennapi használatra készítünk tárgyakat. A kínálatunkban szerepel: csésze, bögre, tányér, tál, sütőedény, váza, almasütő
Csoportfoglalkozás díja (minimum 5 fő) alkalmanként: 2500 Ft/fő/óra
Egyéni foglalkozás díja alkalmanként: 3000 Ft/fő/óra
Dísztárgy készítő:
A foglalkozásokon dísztárgyakat, ékszereket készítünk. A kínálatunkban szerepel: ünnepkörökhöz kapcsolódó figurák készítése, gyertyatartók, szobrok, medálok készítése.
Csoportfoglalkozás díja (minimum 5 fő) alkalmanként: 2500 Ft/fő/óra
Egyéni foglalkozás díja alkalmanként: 3000 Ft/fő/óra
A fazekasságról
A fazekasság a legősibb mesterségek egyike. A fazekas mester keze alól kikerülő tálak, korsók, vázák, stb. képlékeny állagú agyagból készülnek. A fazekas nedves kézzel, vagy egy vizes bőrdarabbal alakítja a tészta keménységű agyagból formálódó edényt.
Az így készült tárgy minden esetben “forgástest”, amit később már álló helyzetben alakítanak tovább. Például kancsó készítésénél a kiöntő részt és a fület így utólag készítik el. Az így elkészített tárgyakat kiszárítják, majd kemencében kiégetik. Ha az edényeket mázzal bevonják, akkor folyadékot is lehet tárolni benne.
Szeretnél a fazekas korong mellé ülni, és saját kezűleg készíteni egy szép sütőtálat, vázát és egyéb tárgyakat?
Akkor itt az alkalom! Segítünk elsajátítani az alapfogásokat, hogy utána önállóan is tudj formázni. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt nagy élmény.